g 
 Vitajte na stránkach firmy ELEKTRÓN!                             en  English  de  Deutsch  hu  Hungary  ru  Russian
g 

 

História

Vážení obchodní priatelia!  
     
1        
        Dovoľte, aby som Vám predstavil moju firmu s názvom Elektrón. Firma vznikla v roku 1991 po všeobecnej privatizácií hospodárskeho strediska HS-12, bývalého Okresného priemyselného podniku v Rimavskej Sobote. Uvedené hospodárske stredisko mal charakter služby poskytujúci v oblasti elektrotechniky, ktorému som bol vedúcim od  r. 1984 až do doby rozpadu Okresného priemyselného podniku v Rimavskej Sobote, do r. 1991.
         Vtedy  hospodárske stredisko som privatizoval s kompletnými, hnuteľnými a nehnuteľnými majetkami, tzn. objekt dom služieb s užitočnou plochou 1612 m2, kompletné zariadenie objektu, meraciu techniku a zásoby.
V r. 1991 hospodárske stredisko malo len služby poskytujúci charakter v elektrotechnike a to hlavne v oprave TV a rádio prijímačov, spoločných TV antén a miestnych rozhlasov.
        Po privatizácii uvedené činnosti boli postupne rozšírené o montáž zabezpečovacích zariadení,   predaj a servis registračných pokladníc, rádio vysielačiek, osvetlenie verejných priestorov a historických budov, montáž kamerových systémov, priemyselných indikátorov kovových predmetov a o silnoprúdové a slaboprúdové elektroinštalačné práce.
          Od r. 1994 firma začala aj s obchodnou činnosťou. Vtedy otvorila na prízemí budovy jednu špecializovanú predajňu na rádioamatérske potreby s predajnou plochou 108 m2. Predajňa postupne bola rozšírená tak stavebne ako aj o ďalšie komodity. V dnešnej dobe je to predajňa s predajnou plochou 270 m2, ktorá je špecializovaná mimo rádioamatérskych potrieb aj na elektroinštalačný materiál, elektrospotrebiče, elektronické zabezpečovacie zariadenia, bezpečnostné kamerové systémy a na ozvučovaciu techniku.
         Na poschodí budovy v r. 2001 sme otvorili ďalšiu špecializovanú predajňu na svietidlá a
na svetelnú techniku s predajnou plochou 90 m2. Uvedenú predajňu v. r. 2006 sme rozšírili stavebne na predajnú plochu 235 m2 so širokým výberom svietidiel pre priemysel a domácnosť ako aj s rôznymi komponentami na svetelnú techniku.        
2


 
1         

      
Do ďalších významných aktivít firmy v roku 2003 môžem zaradiť  kúpu a zariadení jednej budovy s úžitkovou plochou 260 m2, kde je zabezpečené tzv. technické pozadie firmy. Tu sú garáže pre naše autá a dielňa na výrobu mechanických komponentov, ktoré potrebujeme pri montážnych akciách.
rzr
       
        Firma od jeho založenia spolupracovala a spolupracuje s rôznymi renomovanými firmami. Sú to firmy tak z tuzemska ako aj zo zahraničia. Medzi najvýznamnejšie patria:
        Ascom Radiocom AG - Zürich, Ascom Berne, Elsyst - Praha, Telekomunikace - Praha, Reton - Rožňov pod Radhoštěm, MBMC - Telesis Budapest, Eurovideo - Budapest, Schneider - Electric Slovakia - Žilina, Hagard: Hal - Nitra, Konex - Elektro Košice, Schrack Energietechnik - Martin, SEZ - Krompachy, Philips Slovakia - Bratislava, Brilum SK - Senec, Elcom - Prešov, SOS - Electronic - Košice, Osram Slovakia - Nové Zámky, Tesco-Stores  Praha, Ami - Nové Zámky, Grundig Slovensko Bratislava, Gorenje Slovakia Piešťany, Legrand Slovakia - Bratislava a mohol by som vymenovať ďalšie a ďalšie.     

         Jednotlivé činnosti firmy podrobnejšie sú rozpísané na ďalších stránkach.

 
2
1       

         Verím, že niektoré z uvedených činnosti Vás zaujímajú a stanete sa aj vy naším spokojným zákazníkom, alebo naším obchodným partnerom.

       Za Váš prejavený záujem vopred ďakuje

majiteľ firmy

 
sd Copyright ©2018 Elektrón. All rights reserved.                                     Úvod | História | Činnosti | Referencie | Kontakty | Iné ponuky  sd